Rozwój bez granic z Office 365

„Praca nad projektami, bez względu na stopień ich złożoności, często wymaga dostępu do efektów pracy przez grono osób współpracujących nad ich realizacją. Office 365 właśnie to nam umożliwia. Moim zdaniem rozwiązania chmurowe to odpowiedź na codzienne wyzwania nowoczesnego biznesu”- przyznaje Robert JanuchtaDyrektor ds. Rozwoju GISS Sp. z o.o.

GISS Sp. z o.o. jest firmą z branży szeroko pojętego bezpieczeństwa o wieloletnim doświadczeniu. Spółka specjalizuje się w rozwijaniu, wdrażaniu i integracji zaawansowanych technologicznie projektów w dziedzinie bezpieczeństwa, łączności radiowej, telekomunikacji, audytów, a także bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Z Office 365 korzysta obecnie 10 pracowników firmy.

Cały świat w zasięgu e-maila

„W tak specjalistycznej branży kluczem do sukcesu jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również ciągłe doskonalenie każdego aspektu działalności pod kątem wartości dla klientów. Ich dobro jest dla nas priorytetem. Zważywszy na fakt, że mamy klientów z całego świata, głównie Stanów Zjednoczonych i Kanady, kluczową rolę w budowaniu relacji odgrywa efektywna komunikacja, w tym kontakt mailowy z dowolnego miejsca o dowolnej porze” – podkreśla Łukasz StaniakSpecjalista ds. IT GISS Sp. z o.o.

GISS szukał także sposobu usprawnienia pracy z dużymi dokumentami. Wyzwaniem była nie tylko ich objętość, „zapychająca” tradycyjną skrzynkę mailową, ale także zgłaszana przez pracowników potrzeba dostępu do plików z dowolnego komputera i miejsca.

GISS już wcześniej korzystał z poczty Exchange, zarządzanej przez firmę zewnętrzną. „Zależało nam na rozwiązaniu, które pozwoli nam na samodzielne, elastyczne i wygodne administrowanie. Nasz wybór był oczywisty – Office 365 – szukaliśmy tylko odpowiedniej dla nas konfiguracji i zestawu usług. Najlepiej w nasze potrzeby wpisywał się „hybrydowy” pakiet Office 365 Business Essentials” – wspomina Łukasz Staniak.

„Dzięki rozszerzeniu możliwości pakietu Office o usługi chmurowe praca w zespole stała się efektywniejsza. Dostęp do dokumentów firmowych w dowolnym miejscu i czasie znacznie usprawnia wymianę plików jak i ich wspólną edycję w czasie rzeczywistym nawet przez kilku pracowników. Administrowanie usługami odbywa się z jednego miejsca oraz daje szereg możliwości dostosowania ich do potrzeb i specyfiki firmy”- przyznaje Łukasz Staniak.

„Office 365 Business Essentials zapewnia dodatkowe możliwości i narzędzia współpracy online dla użytkowników pakietu Office. „Choć pracujemy w nowym środowisku relatywnie krótko, zaledwie sześć miesięcy, ale korzyści migracji, przede wszystkim oszczędność czasu i zasobów, były widoczne praktycznie od razu” – podkreśla Łukasz Staniak.

Z małej chmury wielkie korzyści

Zespół firmy GISS szybko dostrzegł i docenił zalety nowych możliwości zdalnego dostępu do platformy SharePoint, a podstawowym kanałem wymiany informacji pomiędzy pracownikami staje się komunikator Skype dla Firm.

„W przypadku niewielkich, specjalistycznych firm jak GISS mobilność i lepsza koordynacja pracy projektowej zyskuje dodatkowy wymiar. Nie mamy rozbudowanych zespołów, w których możemy wymieniać się pracą pod nieobecność któregoś z pracowników. Dzięki zdalnemu dostępowi do firmowych zasobów np. wyjazd służbowy nie oznacza wstrzymania prac nad projektem” – tłumaczy Łukasz Staniak.

Dużą zaletą Office 365 jest niezawodność i bezpieczeństwo. „Od chwili wdrożenia nie mieliśmy problemów natury technicznej – odpowiedzialność za poprawne działanie usług leży po stronie Microsoft i nie musimy się o to martwić. Dostęp do aktualizacji daje nam pewność, że korzystamy wyłącznie z najnowszych rozwiązań” – podkreśla Łukasz Staniak.

Nasze rozwiązania w praktyce