Prezentacja biznesowa dla zaawansowanych

Prezentacja w PowerPoint to nieodłączny element biznesowego spotkania. Co zrobić, żeby jej przygotowanie stało się jeszcze wygodniejsze i przyjazne dla odbiorców? Microsoft przygotował nowe funkcje, które sprawią, że Twoja prezentacja biznesowa zyska na atrakcyjności i zdobędzie nowe wyróżniki.

Rada nr 1: Prezentacja dopasowana do koncepcji
Wielu użytkowników programu PowerPoint podczas tworzenia prezentacji trafia na moment, kiedy należy wybrać tło tworzonych slajdów. Jednak w najnowszej wersji programu Microsoft prezentacja tworzy się niemal sama. Po dodaniu własnego lub proponowanego przez program zdjęcia PowerPoint wskazuje nam wszystkie możliwości jego usytuowania jako tło każdego slajdu prezentacji. Nam pozostaje jedynie wybranie najbardziej dopasowanej do przygotowanej koncepcji opcji. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu, ponieważ proces dopasowywania grafiki dzieje się automatycznie. Wybierać możemy spośród aż 12 000 opcji graficznych, dlatego na pewno znajdziemy układ, który spełnia nasze oczekiwania.

Dodatkowo program automatycznie mierzy czas prezentacji, dzięki czemu już na etapie tworzenia dowiemy się, ile będzie trwało nasze wystąpienie. W ten sposób zyskujemy możliwość maksymalnego wykorzystania czasu, który nam powierzono. Dodatkowo stworzoną prezentację możemy również nagrać, dzięki czemu jesteśmy w posiadaniu kopii, którą możemy udostępnić np. za pośrednictwem strony internetowej lub przesłać innej osobie w celu zapoznania się z materiałem.

Rada nr 2: Prezentacja w formie filmu?
Ciekawie przygotowana prezentacja biznesowa przyciąga uwagę odbiorców. Dzięki nowej funkcji Morph dostępnej w PowerPoint 2016, bez wysiłku osiągniemy taki efekt. W kilku, szybkich krokach stworzymy nie tylko płynne przejścia pomiędzy kolejnymi slajdami, ale również będziemy mogli zastosować wyjątkowe animacje ukazywanych na slajdach obiektów. W ten sposób prezentacja stanie się swego rodzaju filmem, który w trakcie prezentacji przykuje uwagę uczestników spotkania. Możliwości jest naprawdę wiele, od animacji grafiki, przez animowanie obiektów 3D, aż do wprawiania w ruch poszczególnych liter wyświetlanego tekstu. Nowe funkcjonalności PowerPoint sprawią, że nasze wystąpienie na pewno zostanie zapamiętane.

Rada nr 3: Dodaj nagranie do swojej prezentacji
Jedną z nowych możliwości, jakie oferuje PowerPoint 2016, jest także dodawanie materiału wideo do prezentacji biznesowej. Nie chodzi tu jednak o standardowy klip wideo, który pojawia się w 90% prezentacji, lecz o komentarz w formie wideo, który wyświetli się w dowolnym momencie prelekcji. Dzięki temu w pełni przekażemy swoje myśli nawet wtedy,
gdy nie możemy być obecni podczas wyświetlania efektów pracy. Ponadto tak przygotowana prezentacja z powodzeniem może zostać udostępniona za pośrednictwem strony internetowej, czy bloga firmowego, co ociepli wizerunek firmy i pozwoli dzielić się wiedzą ekspercką w najlepszy, możliwy sposób.

Rada nr 4: Jeszcze więcej kształtów i możliwości
Prezentacja nie była by atrakcyjna, gdyby nie zawierała wyjątkowych elementów graficznych? Obszerna baza gotowych obiektów w PowerPoint 2016 została jeszcze bardziej powiększona. W ten sposób mamy łatwy dostęp do funkcji umożliwiającej nie tylko wstawienie, ale również modyfikację dowolnie wybranego kształtu. Dzięki temu wybrane bryły możemy komponować w dowolny sposób, co uatrakcyjni naszą prezentację biznesową i pozwoli w bardziej obrazowy sposób przedstawić poruszane zagadnienia.
Przed zaprezentowaniem efektów pracy warto zainstalować na posiadanym smartfonie darmową aplikację Remote Control. Dostępna jest na wszystkie obecnie użytkowane systemy operacyjne, a przy jej pomocy mamy możliwość zdalnego sterowania tym, co dzieje się na ekranie. Ponadto z PowerPoint 2016 nie musimy obawiać się stresu. W Trybie Prezentera notatki zawsze są wyświetlane na ekranie komputera. Dzięki temu mamy pewność, że nie popełnimy błędu podczas prelekcji, co pozwoli skupić się na łączeniu prawidłowej postawy i gestykulacji z wyświetlanymi informacjami.

Statystyki pokazują, że prezentacje tworzone w PowerPoint mają ogromną rzeszę zwolenników. Ponadto prelegenci korzystając z zaawansowanych funkcji programu, często są w stanie stworzyć niekonwencjonalną prezentację biznesową, dzięki której ich projekt zdobywa uznanie wielu osób.

Nasze rozwiązania w praktyce