Poczta w chmurze na wyciągnięcie ręki

Poczta elektroniczna jest dzisiaj jednym z podstawowych narzędzi komunikacji pomiędzy firmą a klientami, czy kontrahentami. Za jej pośrednictwem wymieniane są nie tylko szczegóły dotyczące spotkań biznesowych, ale nawet zawiązywane są szczególnie ważne dla danego przedsiębiorstwa umowy. E-mail, zaraz po telefonii jest drugim najważniejszym kanałem wykorzystywanym do komunikacji. Dlatego wobec oprogramowania pozwalającego kontrolować pocztę elektroniczną stawiane są ogromne wymagania. Obecnie jedynym rozwiązaniem, które spełnia wszystkie założenia idealnego menadżera poczty elektronicznej jest Microsoft Outlook.

Usługa Exchange Online dla firm oferuje dostęp zarówno do poczty elektronicznej za pośrednictwem najbardziej rozpoznawalnego programu Outlook, jak i kalendarza, czy kontaktów. Ponadto z możliwości usługi można korzystać z dowolnego miejsca w Polsce, czy na Świecie, ponieważ jest ona dostępna w chmurze.

Poczta w chmurze – jak to działa?
Jedną z kluczowych funkcjonalności poczty w chmurze jest ochrona przechowywanych informacji. Dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom nie tylko nie doświadczysz ataku hakerskiego wymierzonego w korespondencję Twojej firmy, ale również nie otrzymasz wiadomości SPAM, które mogą przyczynić się do utraty, czy też wycieku ważnych danych. Ponadto poczta objęta jest ochroną, która ma na celu wykrycie złośliwego oprogramowania, dzięki czemu nie musisz obawiać się logowania w niepewnych miejscach. Dodatkowo, gdy przez przypadek usuniesz ważną wiadomość, dzięki funkcji automatycznej kopii zapasowej będzie możliwe jej przywrócenie. Wszystko to za sprawą nowoczesnych serwerów wykorzystywanych przez Microsoft do hostingu usług dostępnych w chmurze. Z poziomu poczty w chmurze masz także dostęp do Centrum zbierania elektronicznych materiałów dowodowych. Przy jego użyciu możesz monitorować aktualną sytuację w zarządzanym przedsiębiorstwie. Dzięki kilku kliknięciom otrzymasz niezbędne informacje na temat wszystkich urządzeń korzystających z Exchange Online dla firm. W razie konieczności możliwe będzie zablokowanie dostępu do usługi niepowołanym użytkownikom, co dodatkowo uchroni dane nie tylko Twojej firmy, ale także klientów i pracowników. Poczta w chmurze Microsoft jest całodobowo monitorowana, aby w razie problemów technicznych interwencja przebiegała w maksymalnie krótkim czasie. Nie można zapomnieć o łatwej implementacji usługi, czy automatycznych aktualizacjach. Bardzo szybko każdy użytkownik otrzymuje indywidualny kod dostępu do usługi Exchange Online, co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Ponadto usługa jest automatycznie aktualizowana, dzięki czemu nie musisz przeznaczać na to swojego cennego czasu.

Nowoczesne zarządzanie, pełna kontrola.
Po implementacji Exchange Online zmieni się Twój sposób zarządzania firmą. Od teraz, przede wszystkim nie będziesz ograniczony koniecznością przebywania w biurze. W momencie, gdy Twoi pracownicy będą realizowali swoje zadania, Ty możesz ze spokojem udać się na spotkanie biznesowe, czy w podróż służbową i zawsze będziesz miał możliwość skontaktowania się z osobami
odpowiedzialnymi za realizację zadań. Ponadto, z osobami pracującymi poza biurem będziesz w stałym kontakcie, co usprawni proces monitorowania efektów danego projektu. Z poczty w chmurze skorzystasz również na smartfonie lub tablecie. Możesz pracować nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do służbowego laptopa, czy komputera PC. Urządzenie wykorzystywane do korzystania z poczty elektronicznej za pomocą programu Outlook może być wyposażone zarówno w system operacyjny Windows, jak i Android, czy iOS.
W pełni profesjonalna i posiadająca łatwy w obsłudze interfejs poczta elektroniczna jest w stanie przechowywać aż 25 GB wiadomości. Dodatkowo starsze dane przechowywane są na wirtualnej przestrzeni dyskowej OneDrive dla firm. Rozwiązanie to sprawia, że nie tracisz ważnych dla funkcjonowania firmy informacji, ale zawsze masz je w zasięgu dłoni. Ponadto każda wysyłana wiadomość może zawierać załącznik o maksymalnej wielkości do 25 MB, co jest obecnie bezkonkurencyjne na rynku.
Usługa Exchange Online dla firm dostępna jest już od planu Business Essentials. Poczta elektroniczna, którą użytkownik otrzymuje, jest wysoce profesjonalna i spełnia wszystkie wymagania konieczne do prowadzenia korespondencji firmowej. Dostęp do wiadomości możliwy jest z poziomu chmury, a zalogować się można przy użyciu dowolnie wybranego urządzenia typu komputer, tablet czy smartfon. Te i inne zalety sprawiają, że poczta w chmurze Microsoft jest bardzo często wybierana przez użytkowników w Polsce i za granicą.

Nasze rozwiązania w praktyce